od 1.7 do 4.7 je recepce neobsazená - dovolená
+420 735 758 837 (recepce)
ordinace@pscpraha.cz (recepce)
Kodaňská 558/25
101 00 Praha 10 - Vršovice
Photo

Josef Brož

psychoterapie, koučink

O mně

V minulosti jsem působil jako manažer v mezinárodních společnostech (obchodní ředitel, CEO), nyní pak pracuji jako kouč a psychoanalytický terapeut v dlouhodobém výcviku.

Ve svém manažerském období jsem se primárně věnoval rozvoji organizací, týmů a jednotlivců, které jsem měl na starosti.

Po 20 letech práce s kolegy/kolegyněmi jsem rozhodl prohlubovat své znalosti lidské psychiky, obzvláště pak z hlubinné perspektivy - psychoanalytického pohledu a kombinovat je s poznatky z formálního studia psychologie.

Psychologie a psychoanalýza jsou mou velkou vášní v pracovním i soukromém životě, kdy se vedle studia jednooborové psychologie věnuji psychoanalýze, což je další samostatný specializovaný psychologický obor. Psychologický rozhled si rozšiřuji napříč spektrem psychologických segmentů - mladistvými závislými osobami, neurotickými a psychotickými pacienty i umírající v hospicových službách.

Jsem frekventant psychoanalytického výcviku s několika letou vlastní sebezkušenostní psychoanalýzou (individuální a skupinový výcvik - více než 500 hodin) a proto hluboce věřím, že klíčem k duševnímu zdraví, pracovnímu rozvoji a osobní spokojenosti je porozumění sama sobě a svým kořenům, a to jsou principy, které se snažím uplatňovat ve svém přístupu. 

Kromě psychoanalytické zkušenosti mám také 200 hod sebezkušenostního výcviku v Daseinanalýze.

V rámci psychoanalytické psychoterapie  se společně dostáváme ke kořenům toho, proč se právě nyní nachází v dané situaci. Podstatné je porozumění vlastnímu životnímu příběhu, pochopení a vnímání svých pocitů, potřeb a vzorců chování, které máme ve svých životech. Na základě toho se klient vědomě a lépe rozhoduje při řešení svých problémů a rozvíjí svůj vlastní potenciál. Cílem tedy není jen zmírnit hlavní symptomy, ale odstranit jejich příčiny a tím žít spokojenější životy.

V současnosti si proto ponechávám svou dlouholetou vášeň pro rozvoj jednotlivců v pracovním či osobním životě, tedy KOUČINK a svou paletu jsem rozšířil o hlubší psychologickou pomoc, kde se pak snažím pomáhám klientům s psychickými obtížemi (mladiství a dospělí) - PSYCHOTERAPIE.

Pracovní zkušenosti

Psychosomatické centrum (od 2022)
Vlastní praxe - koučink (od 2021)
Odborné stáže - komunitní léčebna závislostí Karlov - Sananim, Hospic Tři Čerčany,
NUDZ - oddělení s psychotickými a neurotickými pacienty (2020-2022)
Jednatel & ředitel mezinárodní korporace (2013-2022)
Obchodní ředitel (a další manažerské pozice) v mezinárodní obchodní společnosti (2000-2013)

Vzdělání

Skupinový psychonalytický výcvik v IAPSA (2020- probíhá)
Skupinová daseinsanalytická sebezkušenost (2019 -2022)
Individuální psychoanalytická sebezkušenost (2017-2022)
Jednooborová psychologie - Pražská vysoká škola psychosociálních studií (2019 - probíhá)
Ekonomie - ČZU (1995-1998)

Kontakty

+420 735 758 837 (recepce)