Po-Pá 9:00-18:00
So, Ne - ZAVŘENO
+420 735 758 837
ordinace@pscpraha.cz
Na Hutmance 441/16
158 00 Praha 5 - Jinonice

Skupinová terapie

RELAXAČNĚ-POHYBOVÁ SKUPINA Duben 2020

Mgr. Eva HAFOUDHOVÁ
Terapeutická skupina
první setkání 7. 4. 2020
Vždy v úterý od 18:00 do 19:30
2 000 Kč (celkem za 5 setkání)

PRO KOHO JE SKUPINA URČENÁ?

Pro lidi se zvýšenou zátěží v každodenním životě, kteří pociťují tělesné napětí a pro lidi s psychosomatickými obtížemi. Skupina slouží k tělesnému uvolnění po pracovním dni. Zaměříme se na navázání a prohloubení kontaktu se svým tělem. Budeme pracovat s relaxací, dechem a pohybem. Jednotlivé tělesné techniky budou praktickým nácvikem pro využití v každodenním životě. Cvičení budou doprovázena drobnou edukací o propojení tělesného a psychického prožívání.

KDO SKUPINU POVEDE:

Mgr. Hafoudhová – Psycholožka a psychoterapeutka s praxí z různých zdravotnických zařízení. Absolvovala pětiletý komplexní výcvik v tělově orientované psychoterapii biosyntéze, jejíž prvky využívá při terapeutické práci. S klienty se zaměřuje na regeneraci tělesných zdrojů, které podporují prožívání životní radosti a vitality. Více info o lektorce https://pscpraha.cz/tym/hafoudhova.eva.


SMÍŠENÁ SKUPINA

Mgr. Barbora ČELEDOVÁ, Mgr. Petr HÁVA
Terapeutická skupina
Od března 2020
Každé pondělí od 17:30 do 19:00
500 Kč (za setkání)

CO JE TO SKUPINOVÁ PSYCHOTERAPIE

Skupinová terapie může být účinnější než individuální terapie. Probíhá v uzavřeném kruhu, obvykle 8–14 lidí, vedou ji psychoterapeuti či psychologové. Během setkání nemusíte mluvit, když se vám nechce. Můžete jen naslouchat, a přesto pro sebe můžete získat mnoho tipů na zvládání náročných situací. Můžete sdílet své pocity a starosti a od ostatních dostat přímou podporu a cítit se silnější.

PRO KOHO JE TEREPAUTICKÁ SKUPINA URČENÁ?

Terapeutická skupina je určená pro všechny ve věku od 18 do 35 let, kteří hledají pomoc v nesnadných životních situacích, ať už v oblastech vztahové krize, při depresivních či úzkostných stavech, při psychosomatických obtížích nebo při hledání smyslu života a svého já.

Díky ostatním ve skupině můžete na své problémy nahlédnout jinak. Můžete zjistit, že v nesnadných životních situacích nejste sami. Můžete se vzájemně podpořit v těžkých situacích i při hledání svého já.