+420 735 758 837 (recepce)
ordinace@pscpraha.cz (recepce)
Kodaňská 558/25
101 00 Praha 10 - Vršovice

Skupinová terapie

TERAPEUTICKÝ POHYB

Zveme Vás k účasti na skupině zaměřené na práci s tělem, vycházející z psychosomaticky orientované psychoterapie (biosyntéza). Ve skupině se naučíte jednoduché postupy účinné pro snižování stresu, zvládání úzkosti a podporu regenerace organismu, s nimiž potom můžete sami pracovat ve svém každodenním životě. Budeme se učit rozvíjet pozornost k vjemům přicházejícím z našeho těla,  naslouchat jeho potřebám a následovat spontánní impulzy k pohybu či odpočinku. Budeme pracovat s metodami uzemnění, vědomého zklidňujícího dýchání a s různými formami uvolňování svalového napětí. Cvičit budeme na místě i v pohybu, ve stoje i vleže. Jednotlivé cviky spojuje to, že jsou zaměřeny na trénování pozornosti na to, co vnímáme a prožíváme tady a teď, a na propojování těla a mysli. Nejedná se o psychoterapeutickou skupinu, ale při každém setkání bude věnován prostor i pro sdílení zážitků a pocitů, které při cvičení mohou přicházet. 

Lektor: Matyáš Müller

Pracuje s metodou biosyntetické psychoterapie jako individuální terapeut a jako facilitátor podpůrných sebezkušenostních skupin.

Kdy: každé úterý od 17:30 do 18:30 hodin od 2. 5. do 20. 6., celkem tedy 8 setkání.

Cena: 4000 tis. (500 za jednu lekci), platba probíhá předem za všechny lekce.

Počet účastníků: 6-10

S sebou si vezměte pohodlné oblečení, případně lahev s vodou, na místě bude možnost se převléci, k dispozici budou karimatky a deky.

Pro přihlašování pište na ordinace@pscpraha.cz.

Skupina bude probíhat v prostorech Psychosomatického centra Praha na adrese Kodaňská 558.


Proběhlé kurzy

SKUPINOVÁ TERAPIE - RELAXAČNĚ - POHYBOVÁ SKUPINA podzim/zima 2021

Mgr. Matyáš MÜLLER, Ph.D.

Skupina bude probíhat po naplnění  vždy v úterý od 17:30 hodin.

Cena za 5 setkání je 2000 Kč. Počítáme se 4-5 účastníky. Zasíláme zálohovou fakturu, po jejím zaplacení máte místo závazně rezervované.  


Rádi bychom Vás pozvali na naši relaxačně-pohybovou skupinu. Pokud se často cítíte ve stresu a napětí a hledáte způsob, jak uvolnit svoje tělo a zklidnit mysl, možná jste na správné stopě.

 Ve skupině se budeme učit, jak používat dech pro relaxaci, jak uvolnit zatuhlé svaly a jak si být více vědom svého těla a jeho potřeb.

Zkráceně řečeno, budeme hledat způsob, jak se vyladit na rytmus svého vlastního těla. Budeme k tomu používat jednoduchá a fyzicky ne příliš náročná cvičení. Ta vychází z tělově orientované psychoterapie (biosyntéza), ale zahrnují také prvky čínských dechových cvičení (čchi-kung). Budeme cvičit ve stoje, v pohybu i vleže.

S sebou doporučujeme volné a pohodlné oblečení.

 Díky ostatním ve skupině můžete na své problémy nahlédnout jinak. Můžete zjistit, že v nesnadných životních situacích nejste sami. Můžete se vzájemně podpořit v těžkých situacích i při hledání svého já.  


KDO SKUPINU POVEDE:

Psychoterapeut  Mgr. Matyáš MÜLLER, Ph.D. s praxí v různých sociálně – zdravotnických zařízeních. Jeho zaměření je biosyntéza, která kombinuje klasickou verbální terapii s prací s tělem – pomáhá hlubšímu uvědomění pocitů a bloků, které v těle máme, pracuje s dechem a pohybem.


 

Momentálně nemáme naplánované žádné skupinové terapie.