+420 735 758 837 (recepce)
ordinace@pscpraha.cz (recepce)
Kodaňská 558/25
101 00 Praha 10 - Vršovice

Péče o těhotné a ženy po porodu

Zajišťujeme péči o těhotné a o ženy v období po porodu, s psychickými obtížemi souvisejícími s porodem. Konzultace a zhodnocení psychického stavu v těhotenství a poporodním období. Návrh léčebného postupu včetně medikace v potřebných situacích, dle psychiatrického vyšetření. Podpůrná nebo systematická psychoterapie, nácvik relaxace. Konzultace průběhu porodu s porodní asistentkou.

Období těhotenství a po porodu je obdobím zvýšené psychické citlivosti a zátěže, ale přináší také šanci na změnu životních postojů souvisejících s mateřstvím. Mohou se objevit nebo zvýraznit úzkostné nebo depresívní projevy, někdy se také objevují nové tělesné obtíže jako reakce na novou situaci. Žena často potřebuje v těchto obdobích zvýšenou pozornost a péči, která se pak může projevit v lepším pocitu z mateřství a uspokojivějším vztahu mezi matkou a dítětem.

Zvýšenou péči potřebují také ženy  s neuspokojivým nebo traumatickým zážitkem z porodu, vzniklým ať už za jakýchkoliv okolností. Léčebný  proces pomůže uvolnit a zpracovat emoce a novou energii použít na prožívání mateřství a péči o sebe a o dítě.